[PL][EN] Daj Się Poznać! / Get Noticed!

W tym roku wystartowała druga edycja konkursu Daj Się Poznać! organizowana przez Maćka Aniserowicza z bloga devstyle.pl.

Wpis piszę w języku polskim i angielskim. Dlatego tak? Powiem za chwilę.


This year started second edition of Get Noticed! competiton organized by Maciek Aniserowicz from blog devstyle.pl.

Post I write in Polish and English. Why? I will say for the moment.

PL:

Konkurs Daj Się Poznać! polega na rozwijaniu przez 3 miesiące własnego projektu i pisaniu o nim. Kod musi pojawić się na GitHubie. Dodatkowo co tydzień muszą być dodane co najmniej dwa konkursowe wpisy na blogu. Link do GitHuba, na którym będę zamieszczał kod znajdziecie na samym końcu.

Konkurs, poza ciekawymi nagrodami, daje dużo więcej. Po pierwsze jest dobrą motywacją do zabrania się do pracy. Chyba każdy ma w głowie jakiś projekt, który od dawna chce zrealizować. Teraz jest doskonała okazja. Po drugie nasz kod i tekst będzie przeglądało i oceniało dużo ludzi. Ich opinie pozwolą szybko skorygować błędy w tym co się robi. Dzięki temu będzie można szybko wynieść mnóstwo cennej wiedzy. Ostatnim plusem, jeśli ma się już bloga, jest przyciągnięcie większej ilości czytelników.

W poprzedniej edycji nie wystartowałem ponieważ nie czułem się wystarczająco dobry. Jednak tym razem na szczęście dotarło do mnie, że nie mam nic do stracenia, a spróbować warto.

O samej aplikacji i technologiach napiszę w kolejnym wpisie.

Oprócz rozwijania projektu postanowiłem, że spróbuję też pisać w języku angielskim. Na razie nie jestem w tym dobry więc mogę wynieść z konkursu dodatkowy profit. Skoro Daj Się Poznać stawia przed nami wyzwanie to dlaczego by nie wycisnąć z tego wyzwania maksimum? ;)

Pisanie po angielsku idzie mi dużo wolniej więc może się zdarzyć, że nie zawsze zdążę przetłumaczyć wpis na czas. Wtedy wersja angielska pojawi się np. dzień później.

W tytule wpisów będę podawał w jakim języku są napisane. Tak jak zrobiłem to dzisiaj.

EN:

Get Noiced! competiton consists in fostering the project by 3 months and writing about it. Code must appear on GitHub. Additionally at week must be added at least two competition posts on the blog. Link to GitHub where I will be publish code you can find at the end of this text.

Competition, in addition to interesting prizes, gives much more. First, it is a good motivation to start work. I think everyone has in mind some project that has long wanted to achieve. Now is a great time. Second, our code and text will be read and evaluated by many people. Their opinions will quickly correct mistakes in what you are doing. So that you will quickly reach a lot of valuable knowledge. Last advantage, if you already have a blog, is to attract more readers.

In the previous edition I didn’t take share because I didn’t feel good enough. But this time, fortunately, it occurred to me that I have nothing to lose and it is worth a try.

About application and technologies I will write in next post.

In addition to developing the project I decided that I’ll try to also write posts in English. For now I’m not good at this so I can get out of the contest additional profit. If Get Noticed! challenges us why not squeeze the maximum out of this challenge? ;)

Writing in English I’m doing a lot more slowly so it can happen that don’t always I’ll translate post on time. In this case, the English version appears example day later.

In the titles of posts I will add what language they are written. Just like I did today.

 

GitHub: https://github.com/zajacmarekcom/letswrite

Wiesz, że możesz mnie znaleźć nie tylko na tym blogu?

Wszystkie miejsca, w których udzielam się w internecie poznacz na stronie codewin.pl.

Szukasz książek dla programistów i jednocześnie chcesz wesprzeć tego bloga? Sprawdź ofertę wydawnictwa Helion klikając w TEN LINK.

1 thought on “[PL][EN] Daj Się Poznać! / Get Noticed!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *