Witam w nowym roku!

Witajcie w Nowym Roku! Sylwestrowa impreza za nami. Każdy już na pewno doszedł do siebie po szalonej zabawie. Pora więc na kilka słów wstępu na początek roku 2017 :)

Spora część blogerów robiła podsumowania swojej działalności w ostatnich dniach grudnia. Jednak ja w okresie świątecznym wziąłem sobie „wolne”, a nie przygotowałem takiego wpisu wcześniej. Dlatego teraz, 2 stycznia, ukazuje się ten wpis 2 w 1 czyli jednocześnie podsumowanie poprzedniego i planowanie obecnego roku.

Jeśli chodzi o ostatnie 12 miesięcy to trudno nie zauważyć, że miałem chwile posuchy. Zdarzały się momenty kiedy wpisów nie było przez ponad miesiąc. Jednocześnie sporym sukcesem jest dla mnie utrzymanie regularności w pisaniu w listopadzie i grudniu. Wpisy pojawiały się co kilka dni. Często nie były to wpisy stricte techniczne, ale na takie po prostu nie miałem pomysłu ani ochoty.

Chciałbym napisać, że sukcesem było dodanie kolejnych części Kursu C# ale po tym roku stwierdzam, że to jednak nie był sukces. Kolejne części pojawiały się bardzo rzadko. Dodatkowo mam wrażenie, że nie czuję tego. Tzn. pisząc nie mam wrażenia, że robię coś naprawdę dobrego z czego byłbym zadowolony. Dlatego w tym roku nic nie obiecuję w tym temacie. Jeśli wróci mi „wena” to kurs ruszy z kopyta, w innym wypadku nie chcę Was męczyć słabym contentem.

Poprzedni rok to również czas kiedy zmieniłem pracę. Więc jest spora szansa, że czasami będę pisał o rzeczach, które na nowym stanowisku poznałem. Ewentualnie jest możliwość, że nawet jak nie będę pisał o tematach, które bezpośrednio dotknąłem w pracy to powiew świeżości zawodowej zainspiruje mnie do czegoś innego.

W grudniu zapowiedziałem kurs tworzenia aplikacji webowych w ASP.NET MVC i nadal tę zapowiedź podtrzymuję. W przeciwieństwie do kursu C#, który był tworzony mocno spontanicznie tutaj mam pewien plan. Ponieważ nakreśliłem sobie schemat tego kursu i z góry założyłem ilość części jest dużo większa szansa, że całość dojdzie do skutku w skończonym czasie.

Główny plan na 2017 rok to utrzymanie regularności. Nie zakładam skupienia się na jakichś konkretnych tematach. Ten blog jest moim blogiem osobistym i nie dotyczy konkretnej technologii czy zagadnienia dlatego pojawiające się tematy na pewno będą różne. Pod samym pojęciem regularności nie kryją się konkretne liczby. Chcę jedynie żeby blog w każdym momencie sprawiał wrażenie działającego, żyjącego.

W tym roku planuję również kilka projektów „na poważnie”, które na pewno zjedzą mi trochę czasu. Jednak o szczegółach dowiecie się w odpowiednim momencie.

 

Teraz nie pozostaje mi nic innego niż życzyć Wam pomyślności w tym nowym roku. Spełniajcie plany i marzenia – prywatne i zawodowe. Niech kod będzie z Wami ;)

Wiedziałeś, że jestem też obecny w serwisie YouTube gdzie również znajdziesz treści związane z programowaniem? Nie?

W takim razie warto to zmienić! Odkryj i zasubskrybuj mój kanał dostępny pod adresem https://www.youtube.com/user/zajacmarekcom

Szukasz książek dla programistów i jednocześnie chcesz wesprzeć tego bloga? Sprawdź ofertę wydawnictwa Helion klikając w TEN LINK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *