Nowy semestr, nowe wyzwania

22 września 2012 o 16:22 Autor:

Za trochę ponad tydzień, 2 października (nadal się zastanawiam dlaczego nie 1, w poniedziałek?), rozpocznie się nowy, w moim przypadku trzeci, semestr akademicki. Po przebrnięciu przez pierwszy rok studiów na kierunku informatyka jestem teraz bardziej pozytywnie nastawiony do studiowania, bo mam nadzieję, że wszystko co mogło stwarzać problemy jest już za mną :) Ponieważ mam już przed oczami nowy plan zajęć mogę zaplanować co chciałbym robić poza godzinami spędzonymi na uczelni, a jak widzę tych godzin do zagospodarowania będzie sporo. Tak więc jest nadzieja na to, że na moim blogu zaczną się regularnie pojawiać opisy kolejnych zrealizowanych lub będących w realizacji projektów, zwłaszcza, że od teraz do pisania programów na pcty mam zamiar dorzucić naukę programowania mikrokontrolerów firmy Atmel.

Początek semestru to również wznowienie po wakacyjnej przerwie działalności Koła Naukowego Informatyków PK (kni.pk.edu.pl), którego jestem członkiem. Plany są ambitne, jednak wierzę, że jak najbardziej uda nam się je wszystkie zrealizować. Pierwszym z nich będzie pozyskanie jak najwięcej nowych członków, dlatego zachęcam każdego, kto interesuje się informatyką i jest studentem Politechniki Krakowskiej do wstąpienia w nasze szeregi. Czas przeznaczony na działalność w kole na pewno nie będzie czasem straconym. W tym roku nasz prezes zaproponował mi prowadzenie projektów związanych z gamedevem. Z  przyjemnością spróbuję swoich sił w tym temacie, bo umiejętność organizacji pracy dla zespołu jest na pewno przydatna. Zwieńczeniem mojej pracy ma być udział przynajmniej jednego teamu w przyszłorocznym KrakJamie.

Planów mam sporo, w dodatku będę je musiał pogodzić z nauką na uczelni. Ale nikt nie mówił, że cele, które sobie stawiamy mają być proste. Przynajmniej nie będzie czasu na nudę, a to jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *