Docker w już istniejącej aplikacji ASP.NET Core? To możliwe?

Kontenery Dockera od dłuższego czasu zyskują na popularności. Coraz więcej firm decyduje się na ich używanie. Do niedawna programiści .NET nie mieli za dużo okazji do ich wykorzystania. Jednak odkąd Microsoft wydał .NET Core, który działa także w systemie Linux wszystko się zmieniło. Teraz programują w C# też możesz skorzystać z dobrodziejstw Dockera.

Jednak co w przypadku kiedy aplikacja już istnieje i chciałbyś dodać do niej obsługę Dockera? Jest to bardzo proste. A co jeżeli dodatkowo Twój projekt to nie jedna aplikacja ale zbiór aplikacji i otaczających je systemów takich jak baza danych? Wystarczy skorzystać z docker-compose i uruchamiać wszystkie jednym poleceniem.

Jak w takim razie dodać te elementy do projektu ASP.NET Core? Na to pytanie odpowiadam w nowym filmie na moim kanale w serwisie YouTube:

Sam w pracy korzystam z Dockera i narzędzia docker-compose i nie wyobrażam sobie powrotu. Nieważne jak złożony jest proces uruchamiania aplikacji. Zawsze mogę to zrobić jednym poleceniem. W dodatku nie muszę niczego instalować w systemie. Baza danych albo system do logów siedzą w kontenerach. Jeżeli tylko masz możliwość użycia tego narzędzia w swojej aplikacji to zachęcam do spróbowania.

Wiesz, że możesz mnie znaleźć nie tylko na tym blogu?

Wszystkie miejsca, w których udzielam się w internecie poznacz na stronie codewin.pl.

Szukasz książek dla programistów i jednocześnie chcesz wesprzeć tego bloga? Sprawdź ofertę wydawnictwa Helion klikając w TEN LINK.

1 thought on “Docker w już istniejącej aplikacji ASP.NET Core? To możliwe?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *