Rozdział za rozdziałem

Jak już wspominałem zaczynam powoli dobierać się w konkursowym projekcie Let’s Write do głównych funkcjonalności. Tym razem zabrałem się za dodawanie rozdziałów.

 

 

W tym momencie mam zrobione proste dodawanie rozdziału do opowiadania z wybranym ID. Tutaj miałem właściwie największy problem ze zmockowaniem tego z wykorzystaniem samego Reduxa. W rzeczywistej aplikacji, z dodaną warstwą backendu po prostu wysłałbym request do serwera gdzie podane by było dla jakiego opowiadania jest dodawany rozdział. W przypadku symulowania tego z poziomu Reduxa najwięcej zabawy miałem przy obsłudze listy opowiadań i rozdziałów w store. Ostatecznie reducer dla opowiadań wygląda tak:

O operatorze trzykropka wspominałem poprzednio dlatego zapraszam do poprzedniego wpisu. Do samej obsługi wstawiania rozdziału do konkretnego opowiadania skorzystałem z metody  map() . Tworzy mi ona nową listę. Funkcja przekazana jako parametr przy standardowych zastosowaniach odpowiada za mapowanie jednej wartości na drugą. Tutaj jest to bardziej obejście problemu z wyszukaniem po ID. Nie wygląda to najlepiej ale taka konstrukcja będzie obecna tylko do czasu dodania kodu zajmującego się przetwarzaniem requestów i obsługą bazy danych. To rozwiązanie działa w ten sposób, że dla opowiadań z innym ID zwracane są po prostu te opowiadania, zaś w przypadku natrafienia na opowiadanie o przekazanym ID (funkcja przekazana do map() przetwarza każdy obiekt osobno) jest ono modyfikowane – zostaje dodany rozdział do listy rozdziałów.

Sam formularz nowego rozdziału jest raczej podobny do poprzednich:

 

I cóż, to na tyle dzisiaj. Ten tydzień nie sprzyjał rozwojowi projektu, praca etatowa zabrała więcej czasu niż zwykle. Ale nadchodzi weekend majowy kiedy będę miał 9 dni wolnego. Wygląda to jak dobry moment na kodzenie do upadłego :D

W ostatnim czasie rodzą mi się również nowe pomysły związane z blogiem i tym co na nim mam. Liczę, że po zakończeniu konkursu „Daj Się Poznać 2017” zobaczycie co mi się urodziło w głowie.

Jak zwykle przypominam, że dodatkowe informacje zwykle możecie znaleźć na moim fanpagu na Facebooku. Zaś w miarę aktualny kod konkursowej aplikacji dostępny jest na GitHubie.

 

 

 

Newsletter

Chcesz mieć ze mną stały kontakt i nie przegapić żadnej ważnej informacji, którą będę dla Ciebie miał?

A może chcesz dostawać regularne podsumowanie tego co wydarzyło się na blogu i w innych moich kanałach. Dzięki czemu będziesz zawsze na bierząco?

Wystarczy, że dołączysz do newslettera!

Imię:
E-mail:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *