[PL] Let’s Write – poprawki i nowe biblioteki

Znalazłem dwie biblioteki, które bardzo mi się przydadzą w projekcie. Oprócz tego cały czas rozwijam aplikację.

W tym tygodniu nie miałem zbyt wiele czasu dlatego też nie pojawił się wpis w środę. Udało mi się jednak siąść na chwilę do projektu.

Poprzednie wpisy z serii:

Nowe biblioteki

Dużą zaletą Reacta jest to, że cokolwiek potrzebuję dodać to jest dostępne jako biblioteka. Tym razem znalazłem dwie, które na pewno mi się przydadzą.

  • React Rich Text Editor – https://github.com/sstur/react-rte. Biblioteka do edytora tekstu. Pozwala w prosty sposób dodać edytor, w którym można dodać nagłówek czy pogrubienie. W 2016r. Facebook wprowadził bibliotekę draft.js pozwalającą tworzyć edytory tekstu. Rich Text Editor jest biblioteką zbudowaną na tej bibliotece Facebooka, która nawet nie ma wersji 1.0.
  • React Sortablehttps://github.com/clauderic/react-sortable-hoc. Coś co prawdopodobnie pozwoli mi bardzo łatwo dodać ustawianie kolejności rozdziałów i paragrafów poprzez przeciąganie ich myszką. Biblioteka jest niezależna od konkretnych elementów więc nie powinno być problemu z połączeniem jej z Bootstrapem.

Zmiany i poprawki

Udało mi się naprawić stopkę. Teraz zawsze wyświetla się na dole ekranu nawet jak zawartość strony nie jest wysoka.

naprawa telewizorów LCD

Po pierwsze okazało się, że miałem dwa elementy z taką samą klasą, a nie jeden przez co style, które dopisałem działały dla obu. Po drugie brakowało ustawienia wysokości dla głównego kontenera aplikacji. Jest jeszcze problem z wyjeżdżaniem za daleko na widokach mobilnych, ale na telefonie i tak strona będzie na tyle długa, że pasek przewijania zawsze się pojawi.

Dodatkowo możecie zobaczyć mój pomysł na dashboard. Będzie można stąd przejść do swoich treści, do treści, które dodaliśmy jako ulubione albo zobaczyć ostatnie komentarze pod naszymi opowiadaniami (jeśli ostatecznie dodam w aplikacji komentarze).

Zacząłem dodawać widoki dla nowych opowiadań, ale dzisiaj stwierdziłem, że muszę zająć się czymś innym. Żeby później nie mieć zbyt dużych braków to uznałem, że zacznę dodawać jak najwięcej kodu obsługującego zdarzenia, żeby później móc tylko dodać wysyłanie tego na serwer mając wszystko po stronie frontendu gotowe. Dlatego zaczynam zabierać się za obsługę formularzy np. logowania czy rejestracji. Trzeba w końcu też coś dać do roboty Reduxowi.

Podsumowanie

React coraz bardziej mi się podoba (pozdrawiam hejterów javascriptu ;) ). Jak zrozumiałem jak to wszystko działa to korzysta się z niego bardzo przyjemnie.

Zastanawiam się czy nie zacząć pisać krótszych postów ale częściej – dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie. Cały czas też liczę na ewentualną krytykę, bo nie wierzę, że wszystko robię dobrze :D

Wiesz, że możesz mnie znaleźć nie tylko na tym blogu?

Wszystkie miejsca, w których udzielam się w internecie poznacz na stronie codewin.pl.

Szukasz książek dla programistów i jednocześnie chcesz wesprzeć tego bloga? Sprawdź ofertę wydawnictwa Helion klikając w TEN LINK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *