Może jakiś mały kurs ASP.NET MVC?

Czasami pytacie mnie czy poleciłbym jakąś książkę lub kurs na temat tworzenia aplikacji w ASP.NET MVC lub pytacie czy nie planuję czegoś takiego napisać.

Do tej pory na te pytania odpowiadałem podając jakąś pozycję dotyczącą tej technologii i mówiłem, że temat wymagałby sporo pracy jeśli chciałbym go sam omówić. Ale po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że może jednak dobrze by było się zebrać i przygotować coś w tej kwestii. Jednak patrząc na to jak idzie mi pisanie kursu C# sporo z Was może mieć wątpliwości co do realizacji. I słusznie :P Największym problemem kursu C# jest wg mnie brak przygotowanego planu, każdy wpis powstaje spontanicznie. Dlatego jeśli do nowego tematu bym się przygotował lepiej i na samym początku wszystko zaplanował to jakoś by to gładko szło?

Na pewno nie byłby to kurs najnowszej wersji ASP.NET czyli wersji Core ponieważ nie pracuję w niej, a jeśli bym się miał najpierw jej nauczyć i coś w tym porobić to kurs na pewno nie powstałby w skończonym czasie.

Przechodzi mi przez myśl, że niegłupim pomysłem będzie próba zrobienia tego w formie wideo. Często coś co wymaga długiego opisu dużo łatwiej po prostu szybko pokazać. Tym bardziej jest to warte rozważenia, że jednak ASP.NET to aplikacje webowe, a więc dużo widoków, elementów graficznych jak i wszelkich interakcji z użytkownikiem. Taka specyfika fajnie pasuje do formy tutoriala video.

Oczywiście nie będzie to kurs dla zaawansowanych ponieważ takie kursy to ja sam mogę oglądać i się z nich uczyć. Uważam, że niecałe 3 lata doświadczenia w tej technologii nie pozwala mi mówić, że znam ją dobrze. Jednak coś „na start”, dla osób, które chcą zacząć byłoby ok :)

Wstępnie mam już rozpisany jakiś szkic. Jednak zanim powstaną potrzebne mi materiały i wypuszczę pierwszą część minie jeszcze chwila, aktualnie plan jest taki, ale wypuścić przynajmniej początek kursu do końca stycznia. Dużo zależy od tego ile czasu będę miał przed nowym rokiem. Ale jeśli jesteście zainteresowani taką wiedzą to możecie dawać znać w komentarzach o czym waszym zdaniem mógłbym wspomnieć omawiając ten temat :)

Wiedziałeś, że jestem też obecny w serwisie YouTube gdzie również znajdziesz treści związane z programowaniem? Nie?

W takim razie warto to zmienić! Odkryj i zasubskrybuj mój kanał dostępny pod adresem https://www.youtube.com/user/zajacmarekcom

Szukasz książek dla programistów i jednocześnie chcesz wesprzeć tego bloga? Sprawdź ofertę wydawnictwa Helion klikając w TEN LINK.

1 thought on “Może jakiś mały kurs ASP.NET MVC?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *