A może jakieś zmiany?

Dzisiejszy post będzie raczej na luzie, w końcu nie można codziennie o kodzie pisać ;)

Jeśli śledzisz mój blog w miarę regularnie to na pewno zauważyłeś, że w ostatnim czasie mocno zwiększyłem ilość publikowanych postów, z ok. jednego co 2 miesiące do jednego co nawet kilkanaście godzin :P Jest to spowodowane tym, że w końcu mam jakąś wizję tego o czym tu mogę pisać, poza tym powoli przychodzi coraz większa wiedza, a w raz z nią pomysły na kolejne wpisy, dodatkowo też udaje mi się tak gospodarować czas, żeby móc wszystko ogarnąć. A takie tempo bardziej motywuje mnie do szukania nowych treści. Wprowadziłem także fanpage na Facebooku żeby po pierwsze nie męczyć informacjami o nowych wpisach znajomych, których to kompletnie nie interesuje, a po drugie dlatego, żeby mieć kanał bardziej bezpośredniego kontaktu z czytelnikami, bo jednak łatwiej dyskutować i coś komentować na Facebooku niż tutaj, w dodatku zawsze można wstawiać ciekawe linki czy obrazki, dla których nie byłoby sensu tworzyć nowego wpisu tutaj. Niedługo też powinien pojawić się „oficjalny” kanał na YouTube gdzie będę umieszczał swoje materiały video.

Jednak to całe przyspieszenie i mocniejsze wyjście do czytelników spowodowało w moim odczuciu pewien chaos. Posty pojawiają się o różnych porach, czasami co 11 godz. czasami co 30. W dodatku są na różne tematy, raz przez kilka dni jest seria podobnych postów innym razem ciągła zmiana obszarów zagadnień. Dlatego doszedłem do wniosku, że chyba pora na pewne usystematyzowanie tego wszystkiego, wprowadzenie porządku. Moja propozycja jest taka, że codzienny tryb wrzucania treści zostanie, ale wszystko będzie miało określone dni pojawiania się. Dzięki temu np. wpisy z serii C# Tips będą pojawiać się raz w tygodniu ale zawsze w tym samym dniu. Myślę, że dzięki temu z jednej strony nie wyczerpię jednej puli zagadnień od razu, a z drugiej będę miał zawsze dla 3-4 dni „pewną”, stałą listę tematów i tylko pozostałe będą wypełniane tym co pojawi się dodatkowo i okazjonalnie.

Chcę też poinformować, że jeśli masz jakieś zagadnienie,, o którym chciałbyś tutaj poczytać to jak najbardziej możesz pisać do mnie albo na maila (contact@zajacmarek.com), albo na facebookowym fanpagu jeśli korzystasz z tego portalu :) Tak samo jestem otwarty na wszystkie propozycje zmian w blogu, bo moja wizja prowadzenia go jest jak najbardziej elastyczna – w końcu liczy się to żeby czytelnikom się podobało.

Na dzisiaj to tyle. Czekam na opinie czy to co proponuję ma sens, a Ty drogi czytelniku oczekuj kolejnych mniej lub bardziej merytorycznych wpisów ;)

PS: Facebookowe logo na początku pojawiło się nie bez powodu – jak tylko uda mi się siąść do programu graficznego to powstanie cały baner, a dodatkowo nowe posty będą czasami zawierały indywidualne grafiki specjalnie dla nich przygotowane. Chciałem sprawdzić jak działa ustawianie tych obrazków w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *