Dzielenie się wiedzą, a reklama bloga

Nie tak dawno kolega Marek pisał o SEO i narzędziach je wspomagających dostępnych dla WordPressa. Dzisiaj ja napiszę co udzielanie się na forach internetowych związanych z tematyką bloga ma wspólnego z jego reklamą. Właściwie jest to kolejny luźny wpis, w którym zawarłem swoje krótkie przemyślenia.

Jeśli zapytacie Google o możliwości reklamowania bloga to na wielu zwróconych stronach jednym z podpunktów będzie udzielanie się na forach internetowych. Co prawda to info znalazłem już po tym jak zacząłem aktywniej udzielać się na jednym z takich forów, które często odwiedzam, ale dobrze wiedzieć, że jest to jednak polecany sposób :D

Ale do rzeczy. Na 4programmers jest możliwość wpisania dowolnego tekstu, który będzie dodawany pod każdym postem. Jak można to czemu by nie skorzystać, dlatego pojawił się tam adres mojego bloga. Dodałem go raczej ze względu na Google, które szuka linków na innych portalach (w tym momencie będzie to 45 linków bo tyle postów „nabiłem”). Jednak kiedy od niedawna zacząłem tam mocniej się udzielać zauważyłem, że jest to też dobry sposób na zdobycie czytelników. Niby wszystko jest logiczne i średnio rozgarnięty użytkownik internetu mógłby o tym pomyśleć, ale zawsze fajnie widzieć namacalne efekty takiego działania. Mianowicie zauważyłem, że kiedy tylko dodam nowy post odpowiadający w sensowny sposób na jakimś temat, głównie w dziale „Newbie” to licznik odwiedzających chwilę później powiększa się o kilka osób, a informacja o źródle, z którego dotarli potwierdza, że to nie przypadkowe zbiegi okoliczności. Niby niewiele, w końcu tłumy to nie są, nie wszyscy też wrócą tutaj. Ale ważne jest to, że jednak podzielenie się swoją wiedzą, nawet jeśli nie była obszerna, powoduje, że ludzie chcą sprawdzić jakimi jeszcze tematami się zajmuję klikając w link opisany jako prywatny blog. Dla mnie osobiście jest to też informacja, że to co napisałem w jakiś sposób zainteresowało pytającego.

Może i nie był to odkrywczy post, ale też nie próbowałem takiego napisać. Po prostu chciałem podzielić się spostrzeżeniem o nienachalnym i darmowym sposobie zareklamowania swojej strony. Jak widać dzielenie się wiedzą może dawać nie tylko satysfakcję ale też inne korzyści. Udzielanie się wśród społeczności powiązanej z naszym obszarem zainteresowań jest zawsze dobre, oczywiście dopóki nie sprowadzamy tego jedynie do poziomu tablicy reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *